עמותת שק"ל

שק"ל היא העמותה המובילה בישראל לשילוב אנשים עם מוגבלויות בקהילה. בשק"ל מאמינים ששילוב קהילתי של אנשים עם מוגבלויות הוא משימה לאומית המשפרת את החברה כולה. במשך 40 שנות קיומה, שק"ל העניקה פתרונות לעשרות אלפי אנשים, בתחומי: דיור בקהילה, תעסוקה שיקומית, תרבות ופנאי, טיפול, ייעוץ והנגשה.

שק"ל מסייעת לאנשים מכל מגזרי החברה הישראלית: יהודים, מוסלמים ונוצרים, דתיים וחילוניים, צעירים ומבוגרים עם צרכים שונים, כגון: אנשים עם מגבלה שכלית התפתחותית, אנשים עם נכות פיזית עצמאיים או סיעודיים, ואנשים עם לקויות תקשורת (על רצף האוטיזם).

שק"ל מפתחת ומפעילה שירותים קהילתיים על מנת לאפשר פעילות עצמאית בבית, בעבודה, בשעות הפנאי ובחברה. השירותים ניתנים ברמה המקצועית הגבוהה ביותר, תוך התחשבות בצרכי האדם ורצונותיו, ומתן אפשרות לחיים של כבוד, הגשמה עצמית, שילוב והשתתפות בקהילה כחברים שווי זכויות.

עמותת שק"ל

החזון של שק"ל בתעסוקה הינו לאפשר לאנשים עם מוגבלויות מסגרת מתאימה בה יוכלו ללמוד, לתרגל ולשפר את מיומנויותיהם בתחום העבודה ולהגיע למימוש מרבילכל אדם מותאמת תכנית באופן פרטני, וניתנים הכלים להתקדם על רצף שיקומי בהתאם ליכולת ולרצון להתקדם בעולם העבודה.

תרומות לשק"ל ולרשת המציאון מסייעות לנו להעניק שוויון הזדמנויות לאנשים עם צרכים מיוחדים, ומאפשרת להם לחיות חיים בעלי משמעות.

הרצף השיקומי-תעסוקתי מתחיל בתוכניות מעבר למסיימי מסגרות חינוך מיוחד, מרכזי יום באוריינטציה תעסוקתית לאנשים עם מוגבלות בינונית-קשה (כולל אנשים סיעודיים ואנשים עם אוטיזם בתפקוד בינוני-נמוך), דרך תעסוקה במפעלים מוגנים, המשך בקורסים והכשרות לרכישת מיומנויות להשתלבות בעולם העבודה, וכלה במסגרות תעסוקה נתמכת עם ליווי והדרכה ועד יציאה לעבודה עצמאית בשוק החופשי.

שק"ל והמציאון

רשת חנויות המציאון הפועלת בשיתוף עמותת שק"ל מאפשרת העסקה שוויונית ומתן הזדמנויות לאנשים עם צרכים מיוחדים להשתלב במעגל התעסוקה. המציאון מעסיק עובדים עם צרכים מיוחדים, בליווי המקצועי של שק"ל, אשר מבצעים עבודות מיון, סידור ואף מכירה. בזכות שיתוף פעולה זה במציאון, אנו רואים כיצד העובדים המיוחדים רכשו ביטחון עצמי, יכולת התקשורת שלהם השתפרה פלאים והם מהווים ערך עצום לחנות.

אנו מאמינים שיש לתת הזדמנות שווה לכל אדם לממש את יכולותיו. תרומות לשק"ל ולרשת המציאון מסייעות לנו להעניק שוויון הזדמנויות לאנשים עם צרכים מיוחדים, ומאפשרת להם לחיות חיים בעלי משמעות.