הזדמנות חד פעמית לתרום

לאיכות הסביבה

איכות הסביבה

יד שניה ממבט ראשון חשיבה סביבתית מאז ומתמיד הייתה מרכיב חשוב המשולב בתפיסה הארגונית שלנו. מתוך שאנו רואים חשיבות רבה במנהיגות ירוקה ובחינוך לקיימות חברתית והגנה על איכות הסביבה, רשת חנויות המציאון, הצוותים, התורמים והלקוחות שלנו פועלים יום יום לעידוד המחזור, להפחתת השימוש במוצרים שאינם מתכלים ולהפחתת ההטמנה. 

בעוד שמדענים ופילנתרופים מנסים למצוא פתרונות יעילים לאתגרים הסביבתיים, יש הרבה מה לעשות גם ברמה האישית כדי להגן על כדור הארץ. דרך אחת היא באמצעות שימוש חוזר ומחזור של כלים, בגדים וחפצים שאינם בשימוש. מכירת מוצרים יד שנייה מסייעת להגבלת הצריכה של בגדים חדשים ולכן גם מפחיתה את השימוש בכותנה, צמר, פרווה, עור, פוליאסטר, ניילון וחומרים סינתטיים אחרים שאינם מתכלים המשמשים לייצור הלבשה, ויותר מכך, שימוש מחדש או מחזור של בגדים ומוצרי יד שנייה הוא דרך משמעותית להפחתת העומס על המזבלות ולחינוך סביבתי של תרבות ירוקה הדואגת לסביבתה. 

רשת חנויות 'המציאון' בלבד מפנה מעל ל-100 טון של ביגוד וטקסטיל במצב טוב כל שנה! לכן, חרטנו על דגלנו את העלאת המודעות החברתית כלפי שמירה על איכות הסביבה ואנו עושים את כל מה שאנחנו יכולים מבחינת הצעדים הנדרשים להצלתו של כדור הארץ – הפחתת ההטמנה, הפחתת השימוש בחומרים שאינם מתכלים ומכירה חוזרת של מוצרים ראויים לשימוש. 

בכל פעם שאנו תורמים פריטים או קונים בגד יד שנייה, אנו בוחרים שלא להיות חלק מהתעשייה ומניצול היתר של משאבי כדור הארץ.
פחות שקית, פחות תווית ועוד תרומה או קנייה שאנו יכולים להיות גאים בה ובמה שעומד מאחוריה.
 
רשת חנויות 'המציאון' פועלת יום יום למען העלאת המודעות והמחויבות החברתית למען איכות הסביבה, על ידי כך שהיא
מאפשרת לציבור למסור דברים שהם לא צריכים יותר ולהתחיל לצרוך מוצרים בצריכה נבונה. הצטרפו אלינו וקחו חלק מהתנועה הגלובלית למען קיימות סביבתית ואחריות חברתית!